Afet koordinasyon toplantısı yapıldı

Afet koordinasyon toplantısı yapıldı

Sel felaketi nedeniyle yürütülen çalışmalar Vali Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirilen Afet Koordinasyon Toplantısı’nda masaya yatırıldı.
 
Toplantıya; Vali Yardımcıları Murtaza Ersöz, Mustafa Caner Culukar, Şükrü Alperen Göktaş ve Muhammed Yılmaz ile kamu kurum müdürleri katıldı.
 
Toplantıda,  kamu kurumlarının koordineli bir şekilde yürütmüş olduğu çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.   Batman Belediyesi BASKİ Müdürlüğünce 4 bin 420 hanede su kanalı tahliyesi, bodrum temizlemesi, 930 hanede çamur ve balçıktan temizleme çalışması yapıldı, 19 park temizlendi, 211 bodrum ve bahçe ilaçlandı. Seyitler Mahallesi Yeşilmar önündeki menfez temizlenerek borular değiştirildi.
 
1387 HANEYE 8 MİLYON 979 BİN YARDIM
 
Selden etkilenen 1387 haneye 8 milyon 979 bin 000 Türk Lirası nakdi yardım yapıldı.  Bu kapsamda 1666 hane ziyaret edilmiş, 617 hanenin iç ve dış temizliği Vefa Destek Grubu tarafından yapılmış ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları tarafından 533 kişiye sosyal ekonomik destek sağlanmıştır. Ayrıca sel felaketi nedeniyle kapalı köy yolları İl Özel İdare ekipleri tarafından açılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Hasar tespit ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 17 mahalle 8 binanın ağır hasarlı, 9 bina acil yıkılması gerektiği ve 190 binanın da az hasarlı olduğu tespit edildi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler