BATSO BAŞKANI DEMİR: “BATMAN’DA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

BATSO BAŞKANI DEMİR: “BATMAN’DA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

BATSO Başkanı Demir, Batman ekonomisini kalkındırma gayesiyle Batman’da bir ilk olarak “Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Batman İnşaat ve Mobilya Dekorasyon Fuarı” fuarını gerçekleştirdiklerini ve ülkede bir ilk olarak elektronik e-belge sistemi kurduklarını kaydetti.
 
Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, görev süresi içerisinde yaptıkları hizmet ve yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
 
BATMAN’DA İLK FUARI GERÇEKLEŞTİRDİK
 
 
Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve DİKA işbirliğiyle yürütülen çalışmayla Batman'da bir ilk gerçekleştirildiklerini belirten Başkan Demir, “Batman'da bir ilk olarak 2017 tarım ve inşaat sektörünün geliştirilmesi amacıyla, ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Batman İnşaat ve Mobilya Dekorasyon Fuarı’ birçok firmanın katılımıyla yapıldı.” Dedi.
 
Demir açıklamasında, çalışmaları ve paydaş kurumlarla yapılan işbirliği sonucu ‘Batman Fuar ve Sergi Alanı’ olarak bilinen yerde çok sayıda fuar düzenlendiğini dile getirdi. Demir devamla, “Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen Batman Fuarı’nda bu yıl 27 Ekim tarihinde 4. Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda ‘Tarım Ekipmanları, Tohumculuk, Hayvancılık’ sektörleri ile ‘İnşaat Malzemeleri, Banyo, Mutfak, Mobilya Yan Sanayi, Otomobil, Kozmetik, Kuyumculuk, Hazır Giyim’ sektörlerinin sergileneceği Batman Sanayi Ticaret Fuarı düzenlenecektir.” Şeklinde konuştu.
 
 
ÜLKEDE İLK ELEKTRONİK BELGE SİSTEMİNİ KURDUK
 
BATSO, üyelerine daha iyi hizmet sunabilmek ve zaman tasarrufu kazandırmak için 2014 yılında e-belge sistemine geçiş yaptı. 
 
 
Batman Ticaret ve Sanayi Odası üyelere daha iyi hizmet sunabilmek ve zaman tasarrufu kazandırmak için 2014 yılında e-belge sistemine geçiş yaptıklarına dikkat çeken Başkan Demir, “Geçmiş yıllarda oluşan yoğunluk ve sistem sıkıntısı sebebiyle üyelerinin işlemelerini hızlandırmak adına çalışmalar yaparak ilk defa imzalı e-belge teminini 7-24 (yedi gün /24 saat) hizmete sunduk.” İfadelerini kullandı.
 
Başkan Demir, üyelerine hizmete önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu:
“AB Projesi kapsamında ‘Çağdaş Bir Dünyada Üyelerine Hizmet Sunan Bir Oda’ anlayışı ile hazırladığımız projeyle odamıza elektronik belge arşivi ve 7-24 elektronik belge talep post hizmeti sağladık. Hizmetlerimize yeni dönemde de artırarak devam edeceğiz ”
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler