BATSO BAŞKANI DEMİR “TEKSTİLDE ÜRETİCİ İLE MÜŞTERİYİ BULUŞTURACAĞIZ”

BATSO BAŞKANI DEMİR “TEKSTİLDE ÜRETİCİ İLE MÜŞTERİYİ BULUŞTURACAĞIZ”

BATSO Başkanı Demir, Batman ekonomisinin lokomotifi olan tekstil sektörünü geliştirme ve daha verimli hale getirmek için Avrupa firmaları ile üretici firmalar arasındaki aracıları kaldırıp direk çalışma yapmalarını sağlayacaklarını kaydetti.
 
 
Mavi pusula ile seçime girecek olan Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, yeniden seçilmesi durumunda yapacağı hizmet ve projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
 
Tekstil sektörüne verdikleri öneme değinen Başkan Demir, “BATSO ve paydaşlarımızla ileri teknoloji hazır giyim ve dikiş makineleri fuarı açtık. Fuarda dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı hazır giyim ve dikiş makinesi markaları tanıtıldı. Birçok yeni ve modern tekstil makineleri sergilendi.” Hatırlatmasında bulundu.
Batman’ın gelişmesi ve işsizliğin giderilmesi için etkin çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Demir, “Batman’daki işsizliği önlemede tekstil öncü rol oynamaktadır. Bugün tekstilde 300 firma ve 42 bin çalışanımız var. Tekstil sektörü ile ilgili önemli projelerimiz var. Enerji giderlerindeki orantısız artışlar üretimin devam etmesini engelleyen boyutlara ulaşmıştır. Üretimde kullanılan enerjinin üretime engel olmaması için, kurulacak Güneş Enerji Sistemi (GES)’lerin teşvik kapsamına alınması ve hibe desteği sunulması için DİKA, KOSGEB gibi kurumların destek vermesi ve alternatif enerji kurulumu yapan üreticilerimize faizsiz kredi desteği sağlamak için çalışmalar yürüteceğiz.” diye konuştu.
 
Avrupa firmaları ile üretici firmalarımız arasında aracıları kaldırıp direk çalışma yapmalarını sağlayacaklarına dikkat çeken Başkan Demir, “Avrupa firmaları ile üretici firmalarımız arasındaki aracıları kaldırıp direk çalışma yapmalarını sağlayacak önemli projeleri hayata geçireceğiz. Avrupa piyasasından aylık 350 milyon TL’nin şehrimiz ekonomisine katkısı olmaktadır. Avrupa piyasasının öneminin farkındayız. Sektörün önünü açma ve istikrarlı kılmaya kararlıyız.” Şeklinde konuştu.
 
Fasonculuğu bitirmeye yönelik çalışma yapacaklarına işaret eden Başkan Demir, “Fasonculuğu bitirmeye yönelik TOBB Aracılığı ve BATSO referansı ile direk üretici ile müşteriyi buluşturacak verimli bağlantılar sağlanacaktır. Bu amaçla Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları ile ortak çalışma yapacağız. Şehrimize yansımayan ihracat rakamlarının, direk üreticiden ihraç edilmesini sağlamakla şehrimizin ihracat hanesine yazılmasını sağlayacağız.  Odamızda yeni kurulacak tekstil grubu ile sektörün önünü açacak her türlü proje desteklenip başarıya ulaşması sağlanacaktır.” İfadelerini kullandı.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler