“BEN DE VARIM”

BUGÜNE KADAR 3.185 ÖĞRENCİ “BEN DE VARIM” DEDİ

Batman Belediyesi'nin öncülük ettiği 'Ben de Varım' projesi, yerel idarelerin, eğitim kurumlarının ve diğer paydaşların işbirliğiyle, Projeden şimdiye kadar 3.185 öğrenci faydalanırken, Batman merkez ve çevre ilçelerdeki çocuklar, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunma fırsatı yakaladı.
 
Kozluk İlçesi'ndeki çeşitli okullardan 450 öğrenci, ailelerinden alınan izinle düzenlenen gezi kapsamında Batman'ın farklı yerlerini ziyaret etti. Çocuklar, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir animasyon film gösterimi ve müze gezisiyle keyifli vakit geçirdi.
 
Ayrıca, Batman Petrolspor ve Efeler 09 takımlarının karşı karşıya geldiği futbol maçında, 'Ben de Varım' projesi kapsamında stadyuma davet edilen öğrenciler, 90 dakika boyunca tezahürat yaparak takıma destek verdi ve maçın atmosferine büyük bir coşku kattı. Bu etkinlikler, öğrencilere hem eğitim hayatlarına hem de sosyal yaşantılarına olumlu katkılar sağlayarak, kentin kültürel ve sosyal yaşamını yakından tanıma imkânı sunuyor.
 
Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp'e, bu imkanları sağladığı için öğrenci ve öğretmenler tarafından teşekkür edildi. 'Ben de Varım' projesi, toplumsal katılımı ve deneme bonusu veren siteler yerel kimliği güçlendirme adına önemli bir adım olarak öne çıkıyor, gençlerin ve çocukların toplumsal yaşama aktif katılımını teşvik ediyor.

Etiketler : ,,

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler