BESO'DAN OBJEKTİF'E ZİYARET

BESO'DAN OBJEKTİ'E GAZETECİLER GÜNÜ İYARETİ

BESO - Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Başkanı M. Sıddık Çiftçi, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle  Batman Objektif Gazetesini ziyaret etti.
 
Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (BESO) M. Sıddık Çiftçi  ve beraberindeki heyetle  "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle  Batman Objektif Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette Veysel Çiftçi ve Muhyeddin Beycan katıldı. 
"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nü kutlayan Çiftçi, gazetecilik mesleğinin zor olduğu kadar kutsal olduğunu söyledi. Çiftçi: " Doğru, ilkeli ve tarafsız bir şekilde mesleğinizi icra ettiğiniz için teşekkür ederim." dedi.
 
 
 
BESO- Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çftçi yaptığı açıklama da şunları söyledi.
Çiftçi "Görevi devir aldığımız gibi devlet kredileri için danışmanlık hizmetine başladık. Pandemiden dolayı istihdam taahhütlü faizsiz kredi almaları için esnaf ve üreticilerimize danışmanlık yaptık yaklaşık 3000 esnaf ve tüccar danışmanlık hizmetimizden faydalandı. Bu çalışmaların sonucunda Batman bu programdan yaralanarak 12. sırada yer aldı ve danışmanlık hizmetimiz hala devam etmektedir.
Hukuk danışmanlığı hizmetimize başladık ve bu danışmanlık hizmetimiz devam etmektedir.
E ticaret, kişisel gelişim, ön muhasebe, kriz yönetimi ve özel eğitimde ölçme ve değerlendirme yöntemi gibi farklı konularda eğitimler verdik e ticaret ve muhasebe eğitimini bir ay boyunca esnaflarımızın hizmetine sunduk.
Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz hem sorunlarını dinliyor hem talepleri varsa gerekli yerlere söyleyip hallediyoruz.
Göreve geldiğimiz den kısa bir süre sonra AK Parti Genel Başkan Vekili olan Numan Kurtulmuş ile görüşerek esnaflarımıza elektrik, sigorta primleri ve vergiler konusunda yardımcı olmalarına dile getirdik ve bu konularda gerekli açıklamaları basın ile de paylaşarak her zaman gündeme getirmeye çalışıyoruz.
Başkanlığa geldiğimiz günden bu yana valilerimiz ile şehrimiz ve esnaflarımız için istek ve taleplerde bulunduk. Esnaflarımıza TOKİ ile işbirliği yapıp ev yapma, uçak seferlerinin artırılması, şehir merkezinin otopark sorunu, çarşı merkezinde güvenliğin arttırılması, Gülistan Caddesi’nde trafoların kaldırılıp görüntü kirliliğine son verilmesi ve muhtelif sorunların çözüme ulaşmasında girişimlerde bulunduk tabela ve reklam vergilerinde indirim yapılmasını talep ettik.
Üyelerimize yardımcı olmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için birçok kurumla indirim anlaşması yaptık.
1. Özel Batman yaşam hastanesi ile %20 indirim
2. Özel Batman Dünya hastanesi ile %20 indirim
3. Özel medikal Point hastanesi ile %20 indirim
4. Özel Batman hastanesi ile %20 indirim
5. Batı Göz Tıp Merkezi ile indirim anlaşması
6. Esse Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ile %25 indirim anlaşması
7. Kısayol Kurs Merkezi ile %25 indirim anlaşması
8. Gelişim Garajı Eğitim Kurumları ile %25 indirim anlaşması
9. Adım Akademi Eğitim Kurumları ile %25 indirim anlaşması
10. Mektebim Koleji ile %25 indirim anlaşması
11. British Yabancı Dil Kursu ile %25 indirim anlaşması
12. Özel C1 Kurs Merkezi ile %25 indirim anlaşması
13. Sekiz Oniki Kurs Merkezi ile %25 indirim anlaşması
14. NLK Soft ile E-ticaret paketlerinde %35 indirim
15. Dynobil Oto Ekspertiz ile %40 indirim
16. Katılım Evim ile %30’a varan indirim
17. Güney Garanti Oto Ekspertiz ile Full Premium paket %50 indirim
18. Resmi işlemler için odamıza gelen üyelerimize ücretsiz StarWax otopark hizmeti
19. Volkswagen araç servisinde indirim paketleri
20. OKN (SUN) Petrol İstasyonu’nda benzin alımında %2 dizel alımında %4 indirim
21. EminEvim ile %15-%25 arasında indirim imkanı
İstanbul’da düzenlenen Batman günlerine, Batman’da yapılan fuar ve Irak İş Formuna katılım sağladık ve en üst derecede destek vererek çalışmalar yaptık.
Son zamanlarda yükselen enflasyon karşısında büyük bir sorun haline gelen kiralardan dolayı hemen hemen her gün bir mülk sahibi ve kiracı esnafımızın arasına girerek uzlaştırdık. 
Tüm kurumlarla irtibat halindeyiz ve esnaflarımızın yararına olacak şekilde çalışıyoruz. İŞKUR, SGK, Maliye, Ticaret, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım, TEDAŞ ve diğer tüm kurumlarla esnaflarımızın ne sorunu varsa halletmeye çalışıyoruz.
Ticaretimizin gelişimi için BATSO, OSB, TİCARET BORSASI ve iş adamları dernekleri olan HAKSİAD, MÜSİAD, ASKON ve ASRİAD ile istişareler içerisindeyiz.
Belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz ile iletişim halindeyiz ihtiyaç durumuna göre hepsiyle görüşüyoruz.çin gece gündüz çalışan ve bu uğurda hayatını kaybeden gazetecileride rahmetle anan Çiftçi: " Ne yazık ki bu görevi icra eden gazeteciler bazen hayatını kaybediyor. Özellikle Filistinde yaşanan İsrail saldırılarında yüzlerce gazeteci görevleri başında öldürüldü. Bunları kınıyoruz. Gazeteciler toplumu aydınlatan kişilerdir. Biz oda olarak gazetecilerin yanındayız." dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler