DEMİR ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

DEMİR ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir, 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutladı.
 
MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir; “Engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın daha da artması, sosyal ve ekonomik yönden karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek ve sorunlara çözüm üretmek amacıyla ülkemizde ve dünyada her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası “Engelliler Haftası” olarak kutlanmaktadır.” dedi.
 
“ENGELLİ OLMAK, SAĞLIK SORUNU DEĞİL”
 
“Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, aynı zamanda hukuki, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla ele alınması gereken kapsamlı bir meseledir.” diyen MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir; “Engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi, sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi, geleceğe güvenle bakmaları konusunda dünyada örnek gösterilecek bir konuma ulaşan ülkemizde engellilere sunulan sosyal hizmetler çeşitlendirilerek yaygınlaştırılmış; engellilerin eğitime, sosyal hayata ve işgücü piyasasına katılımına yönelik politikalar sürdürülmektedir. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes gibi başarılı ve üretken olabildiklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır. Engelli vatandaşlarımızın bu denli önemli başarılara imza atmaları dayanışma ve uzlaşı ruhuyla yaşamın her alanında desteklenmeleri halinde her şeyin üstesinden gelebileceklerinin göstergesidir. Engelli kardeşlerimizin önünde bulunan engel ve eşitsizlikleri ortadan kaldırmak ve engelli kardeşlerimizin eğitimle, istihdamla daha üretken olmalarını sağlayarak yaşayabilmelerine destek vermek, toplumsal yaşama tam katılımını sağlamak hepimizin ortak gayesidir. ”şeklinde konuştu.
 
“HEPİMİZ ENGELİ ADAYIYIZ”
 
MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir; “Bizlerinde birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” vesilesiyle bu konuda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzu bir kez daha anlamak ve anlatmak gerekiyor. Bu kapsamda yapılacak tüm çalışmaların engelli kardeşlerimizin sorunları hususunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler