ENDÜSTRİYEL EKMEK ÜRETİM TESİSİ YAKIN ZAMANDA HİZMETTE

ENDÜSTRİYEL EKMEK ÜRETİM TESİSİ YAKIN ZAMANDA HİZMETTE

Batman Belediyesi, bölgenin en büyük ekmek fabrikasını yakın zamanda hizmete sunmaya hazırlanıyor.
 
Dar gelirli vatandaşların yanı sıra ilimizde çölyak hastaları için glutensiz ekmek üretiminin yanı sıra tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği, tost ekmeği, kepekli ekmek, tam tahıllı ekmek üretimi de gerçekleştirerek sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hastalara da katkı sağlayacak. 
 
Gültepe Mahallesinde ekmek fabrikası için kolları sıvayan Batman Belediyesi, yaptığı fizibilite çalışmalarının ardından günlük 50 bin ekmek üretme kapasiteli bölgenin en büyük fabrikasını yapıyor.
 
Yaklaşık 20 bin civarında ekmeği ücretsiz, geriye kalanı da kâr amacı gütmeksizin satışa sunacak olan Batman Belediyesi, bundan gelecek gelirle fabrikanın ayakta kalmasına katkı sağlamayı hedefliyor.
 
Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalara başlanan Batman Belediyesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde yakın zamanda ekmek üretimine başlanacağını söyledi.
 
21 metre uzunluğa sahip bölgenin en büyük tünel tipi fırını olan Batman Belediyesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde Batman halkına sıcak, ucuz ve hijyenik koşullarda üretilen ekmek sunulacak.
 
1150 metrekarelik alan içerisinde otomatik hamur ve hammadde dozajlama ile PLC kontrolü sayesinde minimum işçilik, maksimum verimlilikle el değmeden üretim yapacak tesiste yüksek hijyen standartlı üretimle göz dolduracak.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler