FAİLİ MEÇHUL SALDIRI AYDINLATILDI

Batman’da 12 gün önce Gapel Otel’i önünde silahlı saldırı sonucu 2 kişinin yaralandığı olayın faili olarak aranan Y.A isimli kişi polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen fail tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada:

       “18.08.2022 günü ilimiz Ziya Gökalp Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Gapel Otel isimli işyeri önünde meydana gelen “Ateşli Silah ile Kasten Yaralama” olayında (H.Y.) isimli şahıs ve olaydan bağımsız(H.K.) isimli bayan şahıs ateşli silah ile yaralanmıştır. Olay ile ilgili olarak çevrede yapılan güvenlik kamerası araştırmalarında olayı gerçekleştirerek olay yerinden kaçan şüpheli şahısların (Y.A.) ve (M.B.) isimli şahıslar oldukları tespit edilmiştir.

       Batman Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğimizce yapılan çalışmalar neticesinde; olayın firari şüphelisi (M.B.) isimli şahıs 25.08.2022 günü yakalanmış, diğer şüpheli (Y.A.) isimli şahıs ise yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde ilimiz merkezinde bulunan bir adreste saklandığı tespit edilmiş, 01.09.2022 günü adrese yapılan operasyon sonucu şahıs olayda kullandığı silah ile birlikte yakalanmıştır. Yapılan işlemlerinin akabinde adli makamlara sevk edilen(Y.A.) ve (M.B.) isimli şahıslardan (M.B.) isimli şahıs serbest bırakılmış, (Y.A.) isimli şahıs ise 02.09.2022 günü tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler