Gıda israfına dikkat çektiler

Gıda israfına dikkat çektiler

Batman’ın dört yıldızlı otellerinden olan Real Konak Hotel, tüketicide gıda israfını yönelik bir farkındalık yaratmak hedefiyle işletme bünyesinde yeni bir çalışma başlattı.
 
Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, “Maalesef insanlar yaptıkları israfın pek farkında değiller. İsraf her aşamada önlenmeli. Hem bu farkındalığı oluşturmak hem de Gıda israfının önüne geçmek için otel bünyesinde yoğun bir çalışma başlattık. Amacımız daha iyi hizmetle bilinçli tüketimle israfın önüne geçmektir. Ancak bu süreç isteyen bir çalışma hızlı sonuç almak için başta otel misafirlerimiz olmak üzere herkesi bilinçlendireceğiz” dedi.
 
“YILDA 1 MİLYAR 300 MİLYON TON GIDA İSRAFI VAR”
 
‘Her yıl dünyada üretilen gıdaların üçte biri, yani toplamda 1 milyar 300 milyon ton gıda çöpe gidiyor. Türkiye’deyse ortalama yılda 7,7 milyon ton gıda maalesef israf ediliyor” diyen Sıra, açıklamasına şöyle devam etti; “Dün olduğu gibi, bugünde sürdürülebilir bir gelecek için otel bünyemizde başlatacağımız. ‘Tabağınıza aldığınız her ürünü tüketebileceğiniz miktar kadar alınız’ mottosuyla başta restoranımızda sabah kahvaltısında uygulamaya başladık. Bünyemizde son bir yıldır serpme kahvaltı olmadığı gibi aynı uygulamayı bilinçsiz tüketime dikkat çekmek için açık büfe kahvaltımızda da uygulamaya başladık. Daha öncede odalarda tüketimi azaltmak ve su kaynaklarımızı korumak adına görsel ve uyarıcı çalışmalar yapmıştık. Ayrıca konaklayan misafirler tarafından da hoş karşılanmıştı. Bugünde aynı çalışmayı Restaurantımızda yapmaya başladık. Çünkü gıda israfı her geçen gün artıyor ve buda hem ülke ekonomimiz hem de çevre kirliliğine de yol açmaktadır.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler