İftar çadırına saldırıya sert tepki

Batman’da ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği dağıtımı sırasında 3 görevlinin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili belediyeden açıklama geldi.

Batman Belediyesi tarafından dün Bağlar Mahallesinde kurulan iftar çadırına kimliği belirsiz bir grup tarafından saldırı yapıldı.

3 görevli personelin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili açıklama yapan Batman Belediyesi, yaşanan olayı şiddetle kınadı.

Açıklamada, “Bilindiği üzere Belediyemiz, mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısı ile Atatürk Parkı’nda her gün eş zamanlı olarakta mahallelerimizde iftar yemekleri tertip etmektedir. Bağlar Mahallesi’nde verilecek iftar yemeği hazırlıkları sürerken, kötü niyetli  üç-dört kişilik grup, yemek dağıtmakla görevli Kızılay görevlilerine iftar yemeğinin dağıtımını engellemek maksadıyla müdahale etmiş, üç Kızılay görevlisini darp etmek suretiyle yaralamışlardır. Kızılay görevlileri hastanede tedavi altına alınmışlardır. Birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularıyla idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayında meydana gelen bu müessif olayın faillerini şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Açıklamanın devamında, iftar yemeklerine bundan önce olduğu gibi bundan sonrada planlandığı şekilde devam edeceği ifade edildi.

“Hainler yakalanıp haklarında gerekli işlem yapılacaktır”

Öten yandan Batman Valisi Ahmet Deniz, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanacağını belirtti.

Deniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Batman Belediyemizin Bağlar Mahallesinde hazırladığı iftar programını engellemeye çalışan ve görevlilere saldıran manevi değerlerden yoksun, zihniyeti bozuk hainler, yakalanarak haklarında gerekli adli işlem yapılacaktır. İftar programları planlandığı şekilde devam edecektir.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler