ÖZDEMİR "KADINLAR FEDEKARLIĞIN SEMBOLÜDÜR"

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR'DEN 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ MESAJI

 
Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü için mesaj yayımladı. Özdemir mesajında;
“Toplumun temel taşı ve aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlar, özellikle annelik sıfatı ile fedakârlığın sembolüdürler. 
 
Dinimizde de kadınların yeri hep önemli olmuştur. Kur’ân-ı Kerim’de, farklı fizyolojik ve psikolojik yapıya sahip olan kadın ve erkekten biri diğerinden daha üstün veya ikisi birbirine eşit tutulmak yerine, birbirinin tamamlayıcısı olarak kabul edilmiştir. Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) de “Cennet anaların ayakları altındadır” buyurmak suretiyle İslam’ın kadına, özellikle annelere verdiği önemi en güzel şekilde vurgulamış, aile içinde karşılıklı saygı ve sevgi olmasının gereğini belirtirken de “Sizin en hayırlınız eşine ve çocuklarına karşı en hayırlı olanınızdır” buyurmuştur.
 
Ülkemizde, kadın hakları konusunda birçok önemli yapısal ve yasal düzenlemeler yapılmıştır. 
 
Ak Parti hükümetleri döneminde kadına yönelik şiddetin en aza indirilmesi, kadınların sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi ve kız çocuklarımızın eğitimi konularında ceza mevzuatlarında kadınlarımızı ve aileleri korumaya yönelik düzenlemeler yapılmıştır.” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler