VALİ ŞAHİN “ARTIK BÖLGEMİZDE TERÖR KONUŞULMUYOR”

VALİ ŞAHİN “ARTIK BÖLGEMİZDE TERÖR KONUŞULMUYOR”

Batman Valiliğinin katkıları ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 177’nci Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen iftar programı düzenlendi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası bahçesinde düzenlenen iftar programına; Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Başkaya, şehit yakınları, gaziler ve emniyet teşkilatı mensupları ile aileleri katıldı.
 
İftardan sonra bir selamlama konuşması yapan Vali Şahin, pandemi nedeni ile son iki yılda polis Haftası’nı kutlayamadıklarını ifade ederek, “Emniyet Teşkilatımız diğer güvenlik teşkilatlarımız gibi bizim göz bebeğimiz, onlarla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Diğer yıllarda olduğu gibi Batman Emniyet Teşkilatı bu yıl da İlimizde huzur ve güvenin tesisinde, suçların önlenmesinde büyük fedakarlıklar ile çok başarılı çalışmalara imza attılar. Bu uğurda bir de Abdülrezzak Kanat kardeşimizi şehit verdik. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim makamlarını âli eylesin, onlara layık işler yapmasını da bize nasip etsin.
 
 
Yurtiçinde ve yurt dışında yurdumuzun güvenliği için hizmet veren tüm güvenlik teşkilatlarımızın sayesinde Türkiye; huzur ve güven içerisinde büyüyor ve gelişiyor, vatandaşlarımız geleceğe umutla bakıyorlar. Güvenlik olmazsa olmaz bir hizmettir, biz güvenliği sağlayacağız ki, diğer hizmetler onun üzerine inşa edilsin. Son yıllarda Güneydoğu Anadolu Bölgemizde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde İçişleri Bakanımızın büyük mücadeleleri ve sizlerin emekleriyle huzur ve güven ortamı var. Artık bölgemizde terör konuşulmuyor. Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki gelişmenin, büyümenin ve huzurun, ekonomik canlılığın, sosyal ve kültürel hareketliliğin temelinde sizlerin fedakarlığı var. Sizlerin emekleri ile güneydoğu huzura kavuştu. Türkiye huzura kavuştu. Bu sayede Türkiye ayağındaki prangaları birer birer kırıyor. İlerisi çok daha parlak olacaktır. Atatürk’ün dediği gibi ‘Hiç  şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı atinin ufkunda bir güneş gibi doğacaktır.’ Buna hiç şüphemiz yok. 21. Yüzyıl Türk asrı olacaktır. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim” diye konuştu.
 
 
Konuşmanın ardından görevlerinde göstermiş oldukları başarılardan dolayı emniyet mensuplarına başarı belgelerinin verilmesiyle program sona erdi.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler