YEŞİLAY’DAN AİLELERE ÇAĞRI

YEŞİLAY’DAN AİLELERE ÇAĞRI

Yeşilay Batman Şubesi Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’nde yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili ailelere uyarıda bulundu.
 
Yeşilay Batman Şubesi Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’nde yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili ailelere uyarıda bulundu. Yeşilay Batman Şube Başkanı Yılmaz Aydın: “15-24 Yaş dönemi en riskli grup olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz, aileler çocuklarıyla daha yakın olmalı. Verilere göre uyuşturucunun ilk temini yüzde 78 oranında ‘bir arkadaş veya yakın çevre’ tarafından sağlanıyor.
 
Ailelerin çocuklarıyla ilgili olması kadar bağımlılıklar hakkında bilgi sahibi olması ve çözüm yöntemlerinden haberdar olması da hayat kurtarır derecede önem taşıyor. 81 ilde ve Kıbrıs’ta toplam 105 Yeşilay Danışmanlık Merkezimizle (YEDAM) bağımlı bireyler ile ailelerine ücretsiz psikolojik ve sosyal destek veriyoruz. Desteğe ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımızı YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibiyle iletişim kurmaya davet ediyoruz” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler