‘Ortak yaşam alanlarımızı korumalıyız’

‘Ortak yaşam alanlarımızı korumalıyız’

Batman Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın, Mehmet Salih Çetinkaya, meclis üyeleri ve ilgili birim müdürleriyle birlikte Atatürk Parkında incelemelerde bulundu.
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin birlikte yaptıkları çalışmaları yerinde inceleyen Eş Başkan Korkmaz ve beraberindekiler Atatürk Parkında denetimde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemeleri sırasında parkta dinlenmekte olan vatandaşlarla görüşen Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, vatandaşların önerileri ve taleplerini de değerlendirdi. Parkların ortak yaşam alanları, şehrin nefes alma noktaları olduğunu belirten Korkmaz; “Başta Atatürk Parkı olmak üzere tüm parklarımız ortak yaşam alanlarımız, dinlenme yerimiz, rahat bir nefes aldığımız bölgelerdir. Bu nedenle herkesin ortak yaşam alanlarını kendi öz malları ve yaşam alanları gibi sahiplenmesi ve koruması gerekir.
 
‘NASIL GÖRMEK İSTİYORLARSA ÖYLE BIRAKMALILAR’
 
Park incelemeleri sırasında vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaşan Eş Başkan Songül Korkmaz ve beraberindekiler gelen fotoğraf çekme taleplerini de geri çevirmediler. Park içindeki çöplerin toplanması çalışmalarına da katkı sunan Korkmaz; “Parklar dinlenme yeridir. Aileleriyle birlikte gelen vatandaşlarımız burayı nasıl görmek istiyorlarsa öyle bırakmalılar. Batmanlılar temiz bir ortamı hak ediyor bu nedenle insanların kendilerine yakışanı yapmalarını, temizlik konusunda hassas davranmalarını ve ekiplerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler