AHMET KAYA

BÜYÜK KRİZ NE ZAMAN?

Merkez Bankası Aralık ayında nasıl bir açıklama yapacak?

Faiz indirimine gidilecek mi?

Döviz kurunda nasıl bir hareketlenme olacak? 

2021 Dolar kapanış kuru ne olacak?

2022'de piyasalar ne zaman hareketlenecek?

MERKEZ BANKASINDA ARALIK'TA FAİZ İNDİRİM OLACAK MI?

Döviz ve altında son günlerde sert hareketler yaşanırken aralık ayı Merkez Bankasının tarihi ile birlikte alacağı karar merakla bekleniyor

Öncelikle Merkez Bankası aralık ayında  faiz indirimine gitmeyeceğini tahmin ediyorum. Ekim ve Kasım  ayında Merkez Bankasının faiz indirimi açıklamasının ardından piyasalarda yaşanan ciddi yükselişten sonra, aralık ayında da fazi indirimi kararı aldığında piyasalarda çok sert dalgalanmalar olacağından, Merkez Bankasının Aralık ayını pas geçeçeğini, haliyle faiz indirimine gitmeyeceği  ihtimali üzerinde duruyorum. Aralık ayı faiz indirimine gidilmeyeceğine dair, Merkez Bankası  5- 6 arlık tarihlerinde bir açıklama yapabilir. 

2021 DOLAR KAPANIŞ KURU

Aralık ayında faziz indiriminin  yapılmayacağının anlaşılmasının ardından, Osman Kavala veya Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılacağını düşünüyorum. Bu tahliye sonucu  doların geçici düşüş trendine gireceğini tahmin ediyorum. Dolar 10.50- 10.70 bandına gerileyebilir.  Ve  2021 yılı dolar kapanış kurunun 10.80 civarında olacağı muhtemeldir. 

ÖNEMLİ UYARI  

Can yakıcı asıl büyük krizin, ağustos 2022 tarihinden sonra kendini hisettireceği, öngörülerim arasında. Bu tarihten sonra, 2021'i 10.80 seviyesinde kapatan dolar, ağustos 2022 itibari ile en az 15.50 bandını yakalayacaktır tahminimce. 

Hep beraber göreceğiz.  

2 Yorum

Kenan

Kenan

26 Kasim 2021
Ne diyon sen ya dayi 10.50 ne ya kimi dinledin sen bunlari yazdin? Dxy indeksinden haberin yok galiba

Kenan

Kenan

26 Kasim 2021
Ne diyon sen ya dayi 10.50 ne ya kimi dinledin sen bunlari yazdin? Dxy indeksinden haberin yok galiba

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri