PEYGAMBER (SAV) SEVDASIYLA ALAN DOLDU

10 BİNLER ALANA SIĞMADI

Batman’da, Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştiriler Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen ‘Cihat Önderi Hazreti Muhammed' mitingine on binlerce kişi katıldı.
 
 
Batman Şehirlerarası otogar bitişiğindeki mevlit alanına on binlerce vatandaş salavat ve tekbirler getirerek Peygamber efendimizi andı. Kadın, erkek, yaşlı, çocuk, herkesimden oluşan kalabalık bir kitle, alanda bir araya gelerek ‘Cihad’ temalı etkinlikte coşkulu bir atmosferde Peygamber efendimize sevgi ve bağlılıklarını gösterdiler. Mevlid-i Nebi etkinliğine Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Besir Şimşek'in yanı sıra, HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, alimler, kanaat önderleri, STK'lar, siyasi parti temsilcileri ve onbinlerce vatandaş katıldı.
 
“FİTNE KALMAYINCAYA KADAR ONLARLA CİHAD EDİN”
 
Programda konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Beşir Şimşek, "Bugün Kuran-ı Kerim'de 88 tane ayet İslamda cihadı anlatıyor, müslümanlara cihad yapmayı emrediyor, 99 ayet de namaz ve ibadetlerden bahsediyor. Cihad sadece savaştan ibaret değildir; tam tersine cihad, fitnenin önüne geçmek için yapılan bir ibadettir. Allah Teala buyuruyor ki, kafirlerle fitne kalmayıncaya kadar onlarla cihad edin. Yani bütünüyle din Allah'ın oluncaya kadar cihad edin, diye buyuruyor” dedi.
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler