VALİ ŞAHİN

Batman Valisi Hulusi Şahin Bahçelievler Mahallesinde sorunları dinledi.

22. Mahalle buluşmasında Bahçelievler sakinlerini dinleyen Vali Hulusi Şahin, mahalle sakinlerinin yeni imar planı taleplerine yanıt vererek; “İki katlı binalar belki 3-4 kat olarak düzenlenebilir ama daha fazla kat hem insani değil hem de şehre ihanet olur. Yatay mimariden yanayız” ifadelerini kullandı.
 
 
“BAHÇELİEVLER ÖNEMLİ BİR SEMT OLACAK”
 
Kudret camisinde düzenlenen programa Vali Şahin’in yanı sıra Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Belediye Başkan Yardımcıları, Muzaffer Özkan, Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, ünite müdürleri, muhtar Mustafa Yıldız ve Bahçelievler Mahalle sakinler katıldı. Belediye'nin Bahçelievler’de yaptığı çalışmaları anlatan Vali Hulusi Şahin; “ Bahçelievler’de geçen yaz mevsiminde önemli işler yaptık. Bu işlerin toplam bedeli Türkiye’de yapılan birçok belediyedeki rakamları geçer. 6.5 Kilometre içme suyu hattı, 11 kilometre kanalizasyon hattı ve  2600 kilometre yağmur suyu hattı döşemişiz. 5.3 Kilometre uzunluğundaki asbestli içme suyu hattını da değiştirdik. Ayrıca 18 Bin ton asfalt serimi gerçekleştirdik Bahçelievler’e. Bu rakamlarla bir şehir asfaltlanır. 23 Bin metrekare de parke döşemesi yaptık. Bu verileri normalde söylemem ama en çok şikayeti de bu mahalleden alıyoruz. Bunları bilin diye söylüyoruz. Bu altyapı çalışmaları en az 30 yıl ihtiyacı karşılayacak. Ek hizmet binamız da bu mahalleye yapılıyor. Burası şehrin en önemli semtlerinden biri olacak” dedi. 
 
 
"BASKİ MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAK"
 
BASKİ Müdürlüğü şu an hizmet yürüttüğü yerden taşınacak. BASKİ Müdürlüğünün bulunduğu alan, belediye otobüslerinin merkez durağı olarak tahsis edilecek.
Pazarcıların telebi üzerine, semt pazarları için seyyar lavabo ve tuvalet tahsisi edilecek.
 
 
“BİNALAR EN FAZLA 3-4 KAT OLACAK”
 
Bahçelievler mahalle muhtarı Mustafa Yıldız’ın okul, sağlık ocağı, imar ve üst yapı gibi taleplerini de dinleyen Vali Şahin, yeni imar planı taleplerinde yatay mimariyi ön planda tuttuklarını söyledi. Mahalle muhtarının imar planı talebiyle ilgili konuşan Vali Şahin, şöyle devam etti; “İki katlı binalar çevresine göre en fazla 3-4 kat olabilir ama daha fazlası şehre ihanet olur. Yatay mimariyi önemsiyoruz. Yüksek binalar insani değil, huzurlu da değil.” Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan da mahallenin imar planının bulunduğunu belirterek revizyon yetkisinin Bakanlıkta olduğunu belirtti.
 

Etiketler : ,,

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler