Arı üreticilerine yüzlerce kovan dağıtıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde arıcılığın geliştirilmesi amacıyla arı üreticilerine yüzlerce arı kovanı dağıtıldı.

Dağıtıma; Kozluk Kaymakamı Eyyüp Güngör, İlçe Tarım Müdürü İsmail Hakkı Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir Sevim, kooperatif başkanları ile arıcılar katıldı.

Kura ile arı kovanlarının hak sahiplerine dağıtılmasının ardından Kozluk Kaymakamı Eyyüp Güngör, yaptığı konuşmada, ilçede arıcılık faaliyetlerinin desteklenmeye devam edileceğini belirtti.

Amaçlarının arıcılığı geliştirmek olduğunu vurgulayan Güngör, Batman’ın özellikle Sason ve Kozluk ilçelerinin arıcılığa çok elverişli olduğunu söyledi.

Güngör, “Bizim buradaki ballarımız gerçekten çok kaliteli. Balının şekersiz ve kaliteli olduğu, kilosunun yüzlerce TL'den satıldığı bir balımız var. 30 kovan ile geçimini sağlayıp Türkiye'nin dört bir tarafına satış yapan arıcılarımız mevcut. Bizim bölgemizin kurtuluşu tarım ve hayvancılık. Bunun da başlarında arıcılık geliyor. Arıcılık, emek verildi mi karşılığı görülen bir sektör. Bu projede emeği geçen GAP idaremize, İlçe Tarım Müdürlüğümüze, emeği geçen arıcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler