YÜKSEL ÇİFTÇİ

“OBJEKTİF” OLABİLMEK

Bundan 4 yıl önce,  03 Mart 2014 tarihinde Objektif gazetesi olarak okuyucularımıza merhaba demiştik.

 

1993 yılından beri basın sektöründe RADYO YÜKSEL olarak radyo yayınını yapıyorduk. Radyonun yanında gazete çıkarma fikri  oluştu. Bu geçiş kolay olmadı.

 

Gazete yayınına başlamadan önce birkaç yıl muhasebesini yaptık.Yapalım mı? yapmayalım mı? Diye.

Basın hayatı  risk ve cesaretten oluşur. Öyle bir riski alırsak, güçlü olan Batman medyasında tutunabilir miyiz?, sistemi oturtabilir miyiz? Başarabilir miyiz? Kabul görür müyüz? Gibi yığınlarca soru işaretleriyle uğraşmaya, yanıt bulmaya, plan yapmaya başladık. Oldukça sıkıntılı bir evreden geçerek, tüm bu sorun, belirsizlik, risk, çekinme , maddi ve manevi kaygıları gibi bir yığın soru işaretlerini, elemeden ve süzgeçten geçirdikten sonra bir karar verip gereğini yapmamız gerekiyordu. 

Zaman zaman olumlu bir karara varıp yayın hayatına başlama noktasına geliyor, ardından beklemeye alıyorduk. Bu muhasebe yaklaşık bir yıl sürdü.

 

2014 yılı ocak ayında gazeteye geçmeye kesin olarak karar verdik. Gazete ismi üzerindeki çalışmalarımızı tamamlayıp, ”objektif” ismine karar verdik. Bu kez de haftalık mı? Günlük mü? Yayın hayatına başlayalım sorusu ile karşılaştık.

Günlük başlayarak, ilerde haftalığa dönmek kötü bir izlenim yaratacağından ve ticari olarak negatif bir puan olacağından, haftalık olarak yayına başlama kararı aldık.

 

Nihayet 03 Mart 2014 tarihinde ilk sayımızı okuyucularımızla buluşturma mutluluğuna nail olduk.

Bir yıl haftalık olarak sürdürdüğümüz gazete yayınımızı, tam bir yıl sonra 03 mart 2015 tarihinde günlük yayın hayatımıza başladık. 

Objektif Gazetesi kadrosu olarak, dört yılımızı geride bırakarak, Beşinci yıla merhaba demenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da “ Objektif “ kalarak Objektif gazetesini siz saygı değer okuyucularımızla buluşturmaya gayret edeceğimizi ifade ederek,  Objektif gazetesi olarak hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.  

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri