YÜKSEL ÇİFTÇİ

PETROL İŞ SENDİKASINDA GÖREV DEĞİŞİMİ

Hafta sonu Batman”da bulunan Petrol İş Sendikası eski Başkanı Mustafa Tekik ile , Petrol İş Sendikasında bir araya geldik. Yeni görevi ve çalışmaları ile ilgili detaylı bir şekilde sohbet etme fırsatı buldum , sizlerle paylaşmak istedim.

Batman petrol iş sendika başkanı Mustafa Tekik terfi ederek, merkezde  Petrol iş sendikası örgütlenme ve eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi.

Görev yeri İstanbul da olduğundan ve bu görevin en az süresi 4 yıl olduğundan , İstanbul’a yerleşmek zorunda.

 

Başkan Tekik arada bir Batman’a gelip gideceğini, Batman’dan kopmayacağını belirtti.

Batman’da bulunduğu bu hafta ziyaret ederek yeni görevi hakkında ve Batman da ki  gelişmeleri ile ilgili değerlendirmelerini aldık.

BATMAN’DA İŞLER İYİ GİTMİYOR

 Batman’da Türkiye Petrollerinde işlerin iyiye gitmediğini ifade ediyor.

Tekik : Batman gibi bir yerde  işletmeyi büyütüp, istihdamı artıracaklarına , sahipsiz gördükleri Batman’ da Kurumu küçültülmeye çalışıyorlar. İstihdam yaratmak yerine, emekli olan işçilerin yerine yenilerini almayarak küçültmek istiyorlar.

TÜRKİYE PETROLLERİ  KÜÇÜLTÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

Mevcut hükümetin yanlış politikaları ve kadrolaşma neticesinde sıkıntılar doğuyor. İşi bilen, işin ehli, liyakat sahibi insanları görevlerinden alarak, liyakat yerine siyasi görüşün ön plana çıkarılarak yapılan alımlar ve kadrolaşma, kurumun zarar etmesini tetikleyen bir etkendir.

KURUM ZARAR EDİYOR BAHANE EDİLİYOR

        Türkiye petrolleri yanlış ve yanlış yatırımlar yapmaya başladı. Yurt dışına çok yanlış yatırımlar yapıldı. Yapılan bu yanlış yatırımlar , kurumun yatırım için harcadığı finansmanının % 70 civarında meblağ tutarında zarara uğradı. Şimdide bu zarar bahane edilerek , kurumu küçültme yoluna girdiler. Hatalarını başka bir hata ile örtbas etmeye çalışıyorlar. Biz Batman’ı seven herkesin, siyasilerin, bürokratların, sivil toplum kuruluşların, emekçilerin, işçilerin, aydınlarının ve basının buna müdahale etmesini, buna itiraz etmesini istiyoruz. Batman’ı Batman yapan bu kadar hızlı gelişmesini sağlayan bu  kurumun  küçültülmesine ,  köreltilmesine izin vermememiz gerekiyor. Her Batman’lının Batman’ bir vefa borcudur.

EYLEMLERİMİZ BAŞLAYACAK

Türkiye Petrollerinin canlanması ve istihdamının artırılması için gerekli her şeyi yapacağız. Tüm kurumları harekete geçirmeye çalışacağız. Bürokratik yollarla da tüm ilgili kurumlarla gerekli yazışma ve çabamızı sürdüreceğiz. Bir sonuca ulaşamazsak, son olarak , Batman, Adıyaman, Ankara ve Trakya da eylemlere başlayacağız. Sonuç alıncaya kadar bu işin takipçisi olacağız. dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri