DR.MEHMET NAİM BOZ

DİLİMİZİN DÖNDÜĞÜ KADARIYLA

 

“…Kulluğunuz ve niyazınız olmasa Allah size ne diye değer versin!..” (Furkân, 25/77).

          “Kullarım sana beni sorduklarında bilsinler ki şüphesiz ben yakınım, bana dua ettiğinde dua edenin dileğine karşılık veririm. Şu halde benim davetime gelsinler ve bana iman etsinler ki hak yolu bulabilsinler.” (Bakara, 2/186).

Ey yüce Allah’ım! Kullarım bana dua ettiğinde dua edenin dileğine karşılık veririm, kulluğunuz ve niyazınız olmasa Allah size ne diye değer versin; fermanın üzerine, coşkusunu yaşadığımız bu mübarek ramazan ayında, af dilemek için dilimizin döndüğü kadarıyla sana yalvarır rahmetini, mağfiretini biz aciz kullarından esirgeme Allah’ım!  

             “…“Ey rabbimiz! Bize bu dünyada da iyilik ver, öteki dünyada da iyilik ver; bizi cehennem azabından koru…” (Bakara, 2/201).

            “…Rabbimiz! Bizi sabırla donat, bize sebat ver ve inkârcı topluluğa karşı bize yardım et!.” (Bakara, 2/250).

           “Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi cezalandırma! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme! Üstesinden gelemeyeceğimiz şeyleri boynumuza borç kılma! Bizi bağışla, ayıplarımızı ört ve bize rahmetinle muamele buyur! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın; artık inkârcı topluluğa karşı bize yardım et!.” (Bakara, 2/286).

 “Rabbimiz! Günahlarımızdan ve işimizdeki aşırılıklardan ötürü bizi bağışla, sebatımızı arttır, kâfir topluluğa karşı bize yardım et!”.      (Âl-i imrân, 3/147).

        “…Sen bizim velîmizsin. Artık bizi bağışla ve bize acı! Sen bağışlayanların en iyisisin.” (A’râf, 7/155).

           “Rabbimiz! Şüphesiz sen, gizlediğimizi de, açığa vurduğumuzu da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.” (İbrâhîm, 14/38).

        “Rabbim! Beni ve soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; rabbimiz, dualarımızı kabul et.” (İbrâhîm, 14/40).

           “Rabbim! Gönlüme ferahlık ver.” “İşimi bana kolaylaştır.” Dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar.” (Tâhâ, 20/25-26-27-28).

“… Rabbim! Şeytanların gizli kışkırtmalarından sana sığınırım. Onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım rabbim!” (Mü’minûn, 23/97-98).

        “…Rabbimiz! Biz iman ettik; bizi affet, bize acı! Sen merhametlilerin en üstünüsün…” (Mü’minûn, 23/109).

           “Ey Rabbimiz! Bizi cehennem azabından uzak tut; çünkü onun azabı bitip tükenme bilmez.  O cehennem ne kötü bir yerleşme ve kalma yeridir!” (Furkân, 25/65-66)

            “Rabbimiz! Bizi ve bizden önceki iman etmiş kardeşlerimizi bağışla; kalplerimizde iman edenlere karşı kötü bir düşünce ve duyguya yer bırakma. Rabbimiz! Kuşkusuz sen çok şefkatlisin, çok merhametlisin.” (Haşr, 59/10).

             “…Ey rabbimiz! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş de ancak sanadır.”  “Ey Rabbimiz! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma. Bizi bağışla. Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin.” (Mümtehine 60/4-5). 

“Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.” ( Kadir,97/3). Yakında idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı kadir gecesi ve Ramazan bayramının hepimize ve tüm İslâm âlemine rahmet ve bereket ile dolu olarak geçmesini, bu mübarek ayın hürmetine birlik ve dirliğimizin hak üzere olup devamını Yüce Allah’tan dilerim… Âmin… Selam ve dua ile 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri